Breitling - legendárny švajčiarske hodinky so storočnou tradíciou / Breitling hodinky

Breitling - legendárny švajčiarske hodinky so storočnou tradíciou / Breitling hodinky

19. januára 2011, Breitling, hodinky Breitling, Leon Breitling, Schneider, Breitling Navitimer, Breitling For Bentley

Sponzorovanej odkazy:

Ak milujete lietadla, milujete hodinky Breitling. Ak milujete luxus, milujete ich rovnako. Zhruba týmito dvoma vetami by sa dalo zhrnúť to najpodstatnejšie, čo táto slávna a prestížna švajčiarska hodinárska značka stelesňuje. Hodinky Breitling, to je záruka kvality, potvrdená najprísnejšími testami, najvyššej presnosti, ktorá je napokon spoločná pre všetky výrobky tejto značky, a prirodzene svojbytnej elegancie, ktorou sa pýšia tie z najväčších osobností súčasnosti. Breitling, to je značka s viac než stodvadsaťročnou tradíciou a vynikajúcou povesťou. Breitling, to sú jedny z najznámejších, najobdivovanejších a samozrejme tým pádom aj najfalšovanějších hodiniek sveta, ktoré vyhľadávajú milióny ľudí naprieč všetkými kontinentmi.

Malebné mestečko Saint Imier sa v roku 1884 stalo svedkom zrodu značky Breitling, keď jej zakladateľ Leon Breitling začal vymýšľať a vyrábať špeciálne meracie prístroje. Breitling v tom čase oslávil svoje dvadsiate štvrté narodeniny. Netrvalo to však dlhšie ako osem rokov a ohromný úspech spojený s rozmachom výroby dovolil premiestniť spoločnosť do vtedajšieho srdca švajčiarskeho hodinárstva, do La Chaux-de-Fonds. S príchodom prvej svetovej vojny sa rodinného podniku ujal Levov syn Gaston, ktorý sa rozhodol vložiť svoje úsilie predovšetkým do najúspešnejšieho produktu Breitling, chronografu (hodiniek s certifikovanou presnosťou merania), a naďalej ho zdokonaľovať. Odpoveďou mu bola rastúca obľuba najprv medzi predstaviteľmi vlády, armády a poriadkových síl, následne u pilotov, pre ktoré sa prvý náramkový chronograf Breitling stal doslova hitom. Umožňoval totiž presne vypočítať čas, ako dlho im ešte vydrží palivo.

Breitling dodával tisíce hodiniek pilotom počas prvej i druhej svetovej vojny, kedy sa nimi pýšilo britské aj americké letectvo, a práve vďaka im dosiahla spoločnosť celosvetového ohlasu. Gastonovou myšlienkou sa riadili aj jeho nástupcovia – Willy Breitling, aj rodina Ernest a Schneider, ktorá odkúpila Breitling, zmietajúci sa vo finančných ťažkostiach, v roku 1979. Z hľadiska najzásadnejších momentov Breitling musíme nutne uviesť štyri skutočnosti. Tou prvou je vytvorenie nového modelu chronografu s pridaným druhým tlačidlom, slúžiacim k vynulovaniu pozícií ručičiek a teda k možnému meraniu viacerých úsekov za sebou. Nie je bez zaujímavostí, že práve táto podoba dodnes figuruje ako vzor. Za druhý míľnik Breitling sa považuje rok 1942 a príchod prelomového Breitling Chronomatu, čiže prvého chronografu s kruhovým log tlačidlom, ktorý sa s rôznymi obmenami predáva a takmer určite ešte dlho bude. Desať rokov nato sa Breitling prezentoval takzvaným navigačným počítačom, legendárnym Navimetrem, ktorý, ako tušíme z jeho prezývky, dovoľoval pilotom výpočty všetkých úkonov súvisiacich s navigáciou. A opäť o desať rokov sa meno Breitling dostalo aj do vesmíru, kam ho vyniesol na svojom zápästí americký astronaut Scott Carpenter. Jednalo sa o model Cosmonaute.

Vedľa presnosti, kedy odchýlka môže byť maximálne pätnásť sekúnd ročne, a užitočnosti, čím myslíme ako slávne letecké záležitosti, tak napríklad Emergency systém, ktorý v prípade potreby dokáže vysielať núdzový signál údajne až na vzdialenosť niekoľkých stoviek kilometrov, sa hodinky Breitling pýšia ešte raz presnosťou, a to vysokou odolnosťou. Výrobca si dáva záležať na starostlivom výbere úžitkového materiálu. Medzi najčastejšie používané materiály patrí nerezová oceľ alebo titán známy svojou kombináciou pevnosti a nízkej hmotnosti. Všetky hodinky Breitling sú zostavené zo súčiastok výhradne švajčiarskeho pôvodu a aj samotná montáž prebieha vo Švajčiarsku.

Hodinky Breitling vzhľadovo nezaprú svoj pôvod a vyrábajú sa v štyroch hlavných modelových radoch -Navitimer, Professional, Windrider a Aeromarine. K dostaniu sú však aj limitované edície, ako o tom svedčí Limited Edition Breitling Bentley 24 Le Mans Watch, vytvorená k príležitosti sponzoringu tímu Bentley v týchto slávnych automobilových pretekoch vo vytrvalosti. Hodinky Breitling si obľúbila aj nejedna slávna osobnosť. Mel Gibson, Bruce Willis, Brad Pitt, John Travolta, Leonardo DiCaprio, Steven Segal, Tom Cruise, Tommy Lee Jones alebo aj Miles Davies či Ariel Sharon, tí všetci sú len malým výpočtom milovníkov všetkého, čo hodinky Breitling obnášajú. Dámy, nenechajte sa zmiasť týmto zoznamom. V poslednej dobe sa ponúkajú aj špeciálne hodinky Breitling v dámskom prevedení, ktorým rozhodne nechýba nič, bez čoho by žena nebola spokojná. Hodinky Breitling sú tak vhodným doplnkom naozaj pre každého, kto by rád podčiarkol svoju výnimočnosť.

Společnosť Breitling sa vyhýba predaju svojich hodiniek cez internet. V Česku je možné si Breitling zaobstarať v Prahe, Brne, Ostrave, Plzni, Karlových Varoch, Ústí nad Labem a Mariánskych Lázňach. Pre podrobnejšie informácie o autorizovaných predajcoch Breitling navštívte oficiálnu stránky www.breitling.com.

zdroj: http://www.breitling.com, http://people.timezone.com/Breitling, http://en.wikipedia.org/wiki/Breitlinghttp://www.breitlingsource.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Valentino Wodini. Článok nájdete v kategórii šperky a hodinky.